Zápisník

Tradiční podzimní výprava na Velký Blaník

Napsal uživatel Jerry dne Po, 07.11.2011 - 23:04

Jako každý rok i letos jsme uspořádali o říjnovém víkendu výlet na posvátnou horu Blaník a v nelehkém klání plném nástrah a obtížných úkolů jsme se utkali o legendární Blanický šíp, putovní to trofej nevyčíslitelné hodnoty. Naši strastiplnou pouť jsme započali v starobylém sídle jež slove Mladá Vožice odkud jsme se jali dobýti blízký hrad Aleše z Rýzmburka. Náše družina o pouhých čtyř členech, navíc téměř beze zbraní, stála tváří v tvář několikanásobné přesile vybavené krom jiného také celým jezdectvem čítající asi třicet jezdců.

Šifrování na starém městě

Napsal uživatel Jerry dne So, 22.01.2011 - 19:02

Dnes jsme víkendovou výpravu nahradili několikahodinovou akcí v ulicích starého města, jejímž cílem bylo procvičení schopnosti luštit alespoň základní jednoduché šifry, které dělají našim členům stále velké obtíže. Po městě bylo poschováváno na různých místech deset zpráv, které obsahovaly pokaždé jinou šifru, která odkazovala na místo, kde se nachází další zpráva.

Vánoční schůzka

Napsal uživatel Jerry dne Ne, 26.12.2010 - 19:34

Poslední předvánoční sobotu se alespoň část našeho oddílu sešla v naší vyhřáté klubovně, abychom společně převzali dárečky od Ježíška a ochutnali cukroví, co jsme přinesli. Nejdříve jsme šli na ač slunečnou přesto však mrazivoumrazivou procházku směrem k Malému Jordánu, kde jsme cestou samými dobortami (těmi, které se nám podařilo donést aniž by jsme je cestou snědli) ozdobili stromeček pro zvířátka.

Výprava po okolí Bechyně

Napsal uživatel Jerry dne Ne, 26.12.2010 - 19:23

Dne 20. listopadu jsme se za mlhavého počasí ve složení Karel, Martin, Vencek, Kuba, Ejdam, Hroch, Zub, Jazz, Jerry a na část dne i Vlkm odebrali Křižíkovým elektrifikovaným povozem do Bechyně, kde jsme se po vyluštění šifry vydali směrem k Židově strouze, které jsme však vzhledem k vodnímu stavu prošli jen kousek. Zpět k Bechyni jsme se vraceli o trochu jinou cestou zpestřenou různými hrami, při kterých jsme si hráli na piloty hledající v mlze přistávací dráhu za pomoci navigátorů, honili se za tenisákem či bubnovali.

Den boje proti rakovině 14.5.2008

Napsal uživatel Patt dne Po, 19.05.2008 - 20:41

logo 2008 I letos se naše sestry a bratři účastnili 12. ročníku veřejné celonárodní sbírky organizované Ligou proti rakovině Praha. LPR Praha je členem Mezinárodní unie pro boj s rakovinou (UICC a ECL). Zaměření letošní sbírky bylo dáno heslem: Dnešní děti – zítřejší svět. Význam očkování proti rakovině děložního hrdla u dívek a prevence rakoviny varlat u chlapců (samovyšetřování).

Thinking Day

Napsal uživatel Patt dne Čt, 21.02.2008 - 19:04

Thinking Day Každým rokem 22. února, skautky po celém světě slaví Světový Den ZamyšleníWorld Thinking Day.

Thinking Day vznikl v roce 1926 na IV. mezinárodní konferenci skautek (WAGGGS) v USA. Účastnice se tehdy dohodly, že společně vytvoří společný Den, v který se skautky celého světa spojí vzájemnou myšlenkou, a tím vzdají poděkování a ocenění všem sestrám.

Setkání vůdců a vůdkyň v Praze

Napsal uživatel Jazzinka dne Po, 28.01.2008 - 20:21

18. – 20. 1. proběhlo tradiční celostátní setkání, z našeho střediska se ho zúčastnili br. Zub a ses. Jazzinka.

Kromě organizačních věcí jsme se po většinu času, k naší velké spokojenosti, bavili: shlédli jsme např. první skautská videa ještě z dob černobílého filmu, zahráli si na Bárta a další postavičky z oblíbeného seriálu a poslechli si přednášku br. Jana Šolce – Kolčavy na téma: Duchovní princip – úzké hrdlo českého skautingu. Sobotní večer, jak už foto napovídá, jsme celý prozpívali.....

Růže pro maminku

Napsal uživatel Jazzinka dne Po, 12.11.2007 - 12:02

9. 11. proběhla pravidelná oddílová schůzka, na kterou přijal pozvání i samotný sultán, pán náš, slunce naše jasné.

K naší nelibosti se ale nevyspal zrovna nejrůžověji a měl jisté vrtochy, a tak jsme se ho snažili, až na výjimky, moc nerozčilovat a servírovat mu jen jeho oblíbené věci. Kdo pochybil, či se ho dokonce pokusil okrást, musel ukázat své schopnosti na poli šifrovacím.

Na závěr jsme si připomněli, kdy mají naše maminky svátek a vyrobili jim kytičku z papírového kapesníku, snad každá udělala radost a vzkvétá nyní na čestném místě:-)