Šifrování na starém městě

Sobota, 22. ledna 2011, 19:02 – Jerry – Zápisník

Dnes jsme víkendovou výpravu nahradili několikahodinovou akcí v ulicích starého města, jejímž cílem bylo procvičení schopnosti luštit alespoň základní jednoduché šifry, které dělají našim členům stále velké obtíže. Po městě bylo poschováváno na různých místech deset zpráv, které obsahovaly pokaždé jinou šifru, která odkazovala na místo, kde se nachází další zpráva. Krom toho v každé zprávě bylo pár otázek vztahujících se k místu, kde byla zpráva schována, na které měli účastníci najít odpovědi, a to buď za pomoci svých vlastních vědomostí nebo velmi snadno přímo v daném místě, pokud byli dostatečně všímaví nebo se prostě stačilo zkusit někoho zeptat, zda náhodou nezná odpověď :) Lehce vzdělávací hry se zúčastnily dvě dvojice ve složení Adam+Kuba a Venca+Martin. Více členů se bohužel nedostavilo a dokonce ani neomluvilo svou nepřítomnost :-/ Omluvena byla pouze sestra Karel z důvodu nemoci a té přejeme brzké uzdravení ;-) První dvojice se celé hry zúčastnila se snahou a nadšením a, i když někdy až po nápovědě, nalezli chlapci většinu stanovišť a vypracovali i téměř všechny otázky a dozvěděli se tak i nějaké zajímavosti o Táboře, o kterých možná doteď neměli ani tušení. Celou hru tak po zásluze vyhráli a za jejich snahu jim patří velká pochvala ;-) Druhá dvojice si raději zvolila možnost hru hned na prvním (!!!) stanovišti vzdát, protože tuto:

TNOV
ORAS
KHDK
UYBÉ
YNÁRB

šifru shledala příliš složitou, tedy nerozluštitelnou. Ani po prozrazení jejího obsahu se však k danému místu pro další zprávu odmítali vydat a to zejména jedna část této dvojice, čímž bohužel trpěla i ta druhá, která měla alespoň (byť jen velmi malinkou, ale přesto nějakou) vůli ve hře pokračovat… :-/

I když jsme to již několikrát psali, přesto se dnes objevil dotaz, kde jsou umístěny fotky z táborů a výprav. Fotky naleznete na této: https://hilahdih.rajce.idnes.cz/ adrese. Zde je několik alb, která však jsou zaheslována, aby si je mohli prohlížet pouze členové našeho oddílu. Pro zobrazení fotek v albu použij jako uživatelské jméno i heslo přezdívku toho, kdo na táboře spí s Jerrym ve stanu (malá písmena). Více fotek z posledního tábora a z táborů dřívějších bude postupně přibývat.